Projektové vyučování – Hýbej se a zbohatni

Hýbej se a zbohatni 2. ročníku – Cvrčkov – 17. 4. 2024
Pověst Chvála hadů nás zavedla okruhem ze školy, Svatopetrskou stezkou k Hájíčku, přes hřiště k Tankovce až na kopec Cvrčkov. Cestou jsme pozorovali přírodu, ale i dřevěné sochy z kmenů a pařezů, zahráli si na dendrofon, vyfotili se u křížku na vrcholu Cvrčkova, kde jsme i posvačili. Cesta zpátky byla svižná, protože nám začalo pršet. Ve škole jsme měli čas na zhodnocení i na vyplnění pracovního listu. Den se povedl, cesta se nám moc líbila.

Projektové vyučování – Hýbej se a zbohatni II. díl – 17. 4. 2024
Ve středu 17. dubna 2024 se výuka nekonala ve školních lavicích jako obvykle, ale místo toho vyrazil celý druhý stupeň do přírody. Naše třída si za cíl vybrala vrch Libín, a tak jsme se v osm hodin ráno sešli před školou a směle jsme vyrazili vzhůru. Čekal nás příjemný výšlap cca 15 km dlouhý, během kterého jsme absolvovali čtvero ročních období. Poradili jsme si i s náročnějším terénem a odměnou nám byl dobrý pocit při zdolání kopce a svačinka pod rozhlednou Libín. Prachatická dominanta se s námi rozloučila sněžením a my se po krátké pauze vydali zpět domů. Cestou jsme ještě prošli kolem zookoutku u Feferských rybníčků. Ještě nás čeká sada pracovních listů s různorodými úkoly, např. na angličtinu nebo na finanční gramotnost, věřím ale, že i tento úkol hravě zvládneme a už teď se těším na další kilometry se svou třídou!
Mgr. Zíková

Hýbej se zbohatni 9. A a 9. B: Za tajemstvím Husovy skály – 17. 4. 2024
V rámci druhého dílu seriálu o vydělávání díky pohybu jsme vyrazili směr řeka Blanice Husova skála. Nezastavilo nás počasí ani místy členitý a bahnitý terén a náš cíl jsme našli (i díky navigaci) na první pokus! 😊 Nechyběl proviant v podobě horkého čaje z termosky a piškotků z batohu pana učitele Študlara. Vše jsme zvládli s úsměvem a mnohdy i s písničkou na rtech!
😊 A vo tom to je! 😊