7. A

 

Třídní učitel:
Mgr. Pavel Študlar


Šesťáci v zákopech 1. světové války – 2. 6. 2021
Přesto, že je tato látka čeká až za dva roky, využili i naši nováčci na druhém stupni možnost „zakusit“ syrovost a surovost bojů prvního světového konfliktu. A i když jim to nyní možná přišlo jako zábava, časem jistě pochopí nesmyslnost válčení a ocení to, že přes všechna omezení a těžkosti žijeme alespoň tady u nás v ČR v míru.


Mléčné výrobky u šesťáků:
Žáci 6. A si nenechali ujít příležitost ochutnat mléčné výrobky. A moc si pochutnali.


První společné Vánoce 6. A – 18. 12. 2020 🙂
Pro nové žáky i třídního učitele Pavla Študlara byla letošní vánoční besídka první společnou v novém kolektivu. A moc se povedla. Děti obstaraly stromek i vánoční ozdoby a navzájem se obdarovaly milými dárky. Nechyběl slavnostní proslov, hra na klavír ani závěrečný slavnostní oběd ve školní jídelně.
Celá 6. A přeje všem lidem dobré vůle krásné a hlavně klidné Vánoce! 🙂


Rozdávání ochranných štítů – 24. 9. 2020
I neveselá doba se dá pojmout s humorem – děti dostaly dárek v podobě štítů a měly z toho neotřelý zážitek. 🙂


Běh olympijského dne – 19. 9. 2020
Také 6. A se účastnila štafetového olympijského běhu.


Adaptační kurz v 6. ročnících – září 2020
Jak se lépe seznámit s novými spolužáky i systémem výuky druhého stupně (střídání vyučujících atd.)? Samozřejmě pomocí adaptačního kurzu. Kvůli současným omezením se kurz scvrkl pouze na jedno dopoledne a odpoledne, ale i tak to stálo za to.
Spousta aktivit a her se speciálním pedagogem panem Vlastimilem Ondokem a návštěva areálu lesních her! 🙂


Školní rok 2019/20

Jak jsme prožili předvánoční dopoledne – 20. 12. 2019
Paní učitelka vyhlásila soutěž na nepečené cukroví. Vyráběli jsme různé druhy př: Rafaello, Rumové kuličky, Vosí hnízda….. Nakonec porota vybrala nejlepší pekaře a byli jsme náležitě ohodnoceni. Poté jsme si rozdali dárečky a něco jsme dostali i od paní učitelky. Společná trička a vaky. Následoval slavnostní oběd. Byla mňamka – řízek s kaší.Proč chodí Mikuláš a čert?
Byl jednou jeden chlapeček a ten se jmenoval Mikuláš. Bydlí v malé vesnici s maminou, tatínkem a sestřičkou Anetkou. Anetka je hodná jako andílek, ale zato Mikuláš, ten zlobí jako čert. Dělal jednu lumpárnu za druhou. Byl nejzlobivějším z celé vesnice. To je divné. Sourozenci a tak odlišní. „Takhle to dál nejde!“ rozhodla maminka. Zlobivý jako čert, hodná jako anděl a jmenuje se Mikuláš. Od teď v téhle vesnici bude od domu k domu chodit Mikuláš, čert a anděl. Hodné děti dostanou dobroty a zlobivé brambory. Od tohoto dne vždy 5.12 večer chodí ve vesnici po rodinách čert, Mikuláš a anděl.


Exkurze do planetária a Holašovic – 12. 11. 2019
Sešli jsme se všichni na autobusovém nádraží a odjeli do Českých Budějovic. Jako první jsme měli rozchod na náměstí. Mají tam krásnou Samsonovu kašnu. Našli jsme bludný kámen a zjistili, že když na něj po desáté hodině večerní stoupneme, budeme do rána bloudit v uličkách. Poté jsme zamířili do Planetária. Tam jsme viděli moc hezký film, při kterém nám paní povídala o jednotlivých planetách. Přešli jsme do Planetária, kde jsme pozorovali umělou hvězdnou oblohu a poznávali souhvězdí. Po vesmírem nabytém programu jsme jeli do Holašovic. Tam jsme si prohlédli barokní domy. Na jednom jsme našli chybu v římském čísle. Vyfotili jsme se u rybníka s vodníkem, koupili něco na památku v info centru a plní zážitků jeli domů.


Den laskavosti v 5. A
Na Den laskavosti, jsme se rozhodli pomoci při vydávání školních svačinek. Nalévali jsme pití, roznášeli talíře a jídlo, kontrolovali děti zda mají svačinu přihlášenou a vybírali peníze, pokud si někdo přišel svačinu koupit. Moc nás to bavilo a snad měla i pani Novákováradost za pomoc.


Projektové vyučování – 30 let od Sametové revoluce – 25. 10. 2019
Dnešní den jsme začali oblékáním siluety člověka do retro oblečení. Vymýšleli jsme si různé tance na písničku Decibely lásky. Poté jsme si tance předvedli a obodovali. Přišla za námi i třída 3.C a ukázali jsme si vzájemně své tance. Dnešní den byl speciální a každý si ho užil.