1. A

 

Třídní učitelka:
Mgr. Alena Bísková

Ukliďme Česko – 15. 9. 2022 
Ráno sice pršelo, ale poslední hodinu při pracovní výchově už bylo přijatelné počasí pro splnění úkolu v úklidu okolí školy. Naše sběrné místo byl prostor v okolí prodejny Jednota ve Vodňanské ulici. Celá třída už se nemohla dočkat, až začneme. Každý byl vyzbrojen rukavicemi a igelitovou taškou. Bylo příjemné teplo, kolem chodili lidé a mile se na nás usmívali. Podařilo se nám brzy vše obejít a vyčistit od všeho, co do tohoto místa nepatří. Papírky, sklo, zbytky od cigaret nebo sušenek, víčka od lahví. Leckdo z dětí se podivil, co našel. Práce všechny bavila a po jejím skončení každý dostal list s poděkováním a ti nejlepší i diplom.

Světový den první pomoci – 9. 9. 2022
Na prachatickém Malém náměstí se konala tradiční akce integrovaného systému Světového dne první pomoci. Děti z první třídy se byly také podívat a vyzkoušely si, jak se vyznají v ošetřování zraněného, prohlédly si auta hasičů, policistů i sanitní vůz nebo celní dodávku. Byla zde i stanoviště ČCK nebo kynologického záchranného sboru. Počasí bylo sice oblačné, ale nepršelo. Děti si za své znalosti odnášely propagační materiály a drobné upomínkové předměty.

Přecházení s paní policistkou – 6. 9. 2022
V rámci prevence BESIPu se malí prvňáčci setkali se strážníkem Městské policie Prachatice Lenkou Habáskovou a nejprve ve třídě nacvičovali bezpečný pohyb po přechodu pro chodce. V další hodině pak vyšli před školu a na přechodu u polikliniky pak v praxi předváděli, co si zapamatovali. Za odměnu získali samolepku s obrázkem městské policie.