1. A

 

Třídní učitelka:
Mgr. Renata Lustigová 

Prvňácký výlet do ZOO Hluboká – 27. 5. 2024
V pondělí 27. května jsme my, 1. A, 1. B a 1. C, vyrazili na společný výlet do ZOO Hluboká u Českých Budějovic. Těšili jsme se, co hezkého uvidíme, zažijeme a co nového se dozvíme. Měli jsme dostatek času k prohlídce celé zoologické zahrady i k nákupu suvenýrů a nějakých dobrot. Zaujala nás nově vybudovaná krásná expozice se sovami. Mezi jinými jsme mohli vidět kalouse ušatého i kulíška nejmenšího. Také jsme mohli vidět vydru říční. Péči o ni již několik let sponzoruje naše škola a letos jsme přispěli i my. Ve vzdělávacím centru jsme se seznámili s úžasným světem mravenců a poté nás čekal vzdělávací program o ptácích. Posvačili jsme v blízkosti ohrad s malými kozami, které jsme si mohli pohladit a nakrmit. Počasí nám po celou dobu výletu přálo. S krásnými zážitky jsme se vrátili zpět do Prachatic.

Vzdělávací program na Dřípatce –  O včelkách – 9. 5. 2024
Dne 9. května 2024 se naše třída 1. A zúčastnila vzdělávacího programu na Dřípatce. Program se jmenoval O včelách. Děti se zábavnou formou dozvěděly spoustu informací ze života těchto pilných tvorečků. Co však bylo naprosto skvělé a výjimečné, že se děti dozvídaly různá fakta prostřednictvím hry a pohybových aktivit. Ony si vlastně „hrály“ na včelky. Dvě hodiny nabité spoustou zajímavostí a důležitých informací o včelách nám na Dřípatce utekly jako nic. Tímto moc děkujeme velmi nadšené a laskavé lektorce z Dřípatky, paní Martině Maunové. Už teď se budeme všichni těšit na další zábavné a hlavně zajímavé programy na Dřípatce.

Barevné vyučování 1. a 9. ročníku – 6. 10. 2023
V pátek 6. října čekala na první a deváté ročníky naší školy velká společná aktivita – barevné vyučování. Naši benjamínci i „mazáci“, třídní učitelky a učitel, dohromady více než sto párů nohou a nožiček vyrazilo od školní budovu na začátek „tankovky“, kde pro ně byla připravena pohádková bojovka. Dvojice či malé skupinky deváťáků s prvňáčky měly za úkol najít kartičky s otázkami ze známých pohádek (Zlatovláska, Sněhurka, Karkulka…) a rozluštit tajenku.
A jelikož naše „drobota“ se teprve číst učí, bylo na jejich starších kamarádech, aby ukázali své čtenářské schopnosti a dovednosti. Stezku nakonec zvládli všichni úspěšně a mohli jsme vyrazit zpátky do školy na zasloužený oběd.
„Barevko“ bylo prospěšné pro obě strany – deváťáci poznali, že uhlídat malého a mnohdy živého „skřítka“ chce spoustu trpělivosti, šikovnosti i fyzické zdatnosti (na zpáteční cestě už někoho nosili na zádech). Prvňáčci zase jistě pochopili, že se svého „obra z devítky“ nemusí bát, že je to jejich kamarád! 😊