9. B (2013-2022)

 

Třídní učitelka:
Mgr. Petra Kaimlová

Školní rok 2020/2021

Lyžařský výcvik 7. ročníku – 2. – 6. 3. 2020


Návštěva pana starosty očima žáků 7. B – 26. 11. 2019 Dnes 26. 11. nás navštívil pan starosta Prachatic Martin Malý. Nejdříve jsme mu připravili občerstvení. Když pan starosta přišel, tak jsme se s ním pozdravili a připravili jsme si otázky, na které nám později odpovídal. Nejvíce mě zaujala investice do plaveckého bazénu v Prachaticích. Dozvěděl jsem se, že oprava celkového bazénu stála asi 144 000 000 korun a město na to šetřilo 8 let! Nebo mě také zaujalo, že pracuje na Městském úřadě v Prachaticích už 16 let a jako starosta 10 let! Myslím si, že tu uplynulou hodinu, co s námi pan starosta byl, jsme využili příjemně. Pana starostu jsme pozvali na adventní trhy, které budeme mít ve škole. Honza. F

Dnes jsme měli ve škole na návštěvě pana starostu města Prachatice. Pana starostu jsme uvítali a pohostili dobrotami, které jsme pro něj připravili s pomocí našich maminek. Pan starosta nám odpověděl na naše dotazy, například i na můj dotaz, kdy se začne budovat Malé náměstí. Sdělil nám, že nová úprava bazénu vyšla město na 140 000 000 Kč a v rekonstrukci se bude možná pokračovat. Můžeme se těšit na bazén se slanou vodou a tobogány. Dále mne potěšil tím, že se jedná o výstavbě obchůdků s módou a obuví, které v Prachaticích zatím nejsou dostupné. Z tohoto bych měla radost určitě nejen já. Návštěva starosty se mi moc líbila :). Míša H.

26. 11. 2019 naši třídu 7. B navštívil pan starosta Martin Malý. Měli jsme pro pana starostu připravené občerstvení. Každý z nás měl připravené otázky, na které jsme se chtěli zeptat. Pan starosta byl moc hodný a vše nám zodpověděl. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o našem městě. Mě osobně nejvíce zaujalo, že nejdražší nemovitost v našem městě je plavecký bazén, který stál okolo 150 000 000 korun českých. A nakonec jsme panu starostovi předali dárky, které jsme pro něj vyrobili. Pan starosta měl pro nás taky dárek. Každý z nás dostal sluchátka a propisku. A jako celá třída kalendář a různé obrázky našeho města. Viki. V


Den laskavosti v 7. B Rozhodli jsme se potěšit učitele vlastnoručně vyrobenými přáníčky, a to se nám podařilo. Všem, kteří od nás přáníčko dostali, se veselé kartičky moc líbily.

Besedy KreBulu a Portusu – 15. 5. 2019 Ve středu 15. 5. žáci 6. ročníků v rámci Výchovy ke zdraví absolvovali besedu připravenou prachatickým KreBulem o zdravém životním stylu, výživě a poruchách příjmů potravy. Mohli spatřit historický vývoj a pohled na ideál krásy nejen žen, ale i mužů, viděli různé příběhy lidí, kteří i přes nějakou svou anomálii se stali úspěšnými, spokojenými a šťastnými lidmi, slyšeli více informací o problémech spojených se stravou a životním stylem jako takovým. Věříme, že beseda byla přínosem. Další zkušeností a poznáním byla návštěva Krizového centra Portus Prachatice. Tam se ve čtvrtek 23. 5. podívala celá 6. A. Je to centrum, kam každý, kdo spadá do věkové hranice od 6-20 let může přijít. Buď to strávit příjemně a jinak svůj volný čas, potkat nové kamarády, odpočinout si, nechat si pomoct se školou, zahrát si hry, kterých mají na výběr velké množství, atd. Otevřené dveře má i ten, kdo se potýká s nějakým svým jakýmkoli problémem a potřeboval by poradit nebo pomoci. Panuje zde diskrétnost a vřelá a příjemná atmosféra. Žáci při návštěvě formou zajímavé aktivity sami hledali náměty, s kterými mohou přijít, se kterými jim při případné návštěvě bude ochotně pomáháno. Do písku si poté společně tvořili z figurek a kresby podobu naší třídy a hledali řešení pro některé třídní nesrovnalosti. Po obou akcích je třeba téměř všechny děti pochválit za slušné, pozorné a aktivní chování.