7. B

 

Třídní učitelka:
Mgr. Petra Kaimlová

Preventivní program Kyberprostor – AI – 13. 2. 2024
V polovině února proběhl v sedmém ročníku preventivní program na téma Kyberprostor. V průběhu dvou vyučovacích hodin se děti zábavnou a interaktivní formou seznámily s bezpečným chováním na internetu, s možnostmi a riziky využití umělé inteligence.

Školní rok 2022/2023

Školní rok 2021/2022

Školní rok 2020/2021Školní rok 2019/2020

Projekt Srdce – 14. 2. 2020
Tento den je sice Valentýn, ale my se rozhodli, že ho prožijeme po svém – budeme zkoumat srdce jinak. Na začátku hodiny jsme dostali fotografie a z nich jsme měli vyluštit, co nás vlastně tento den čeká. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to. Také jsme zkoušeli pozorovat náš tep. Někteří zjistili, že žádný nemají :). V různých cizích jazycích jsme zkoumali, jak se toto slovo řekne, a nakonec i vyráběli přáníčko pro potěšení – opět se srdíčkem a sněhuláky. Byli jsme tak zabraní do práce, že jsme ani nestačili fotografovat :).


Bubny v tělocvičně – 28. 1. 2020
28. ledna jsme pro změnu byli v tělocvičně školy a hráli na bubny. Ne po jednom či po dvou, hrál celý první stupeň. Něco úžasného. Atmosféra bezvadná, rytmus jsme zvládali celkem hravě a hudební nástroj si vysloveně užili. Byla to pro nás vlastně odměna za vysvědčení. Fotky jste určitě viděli na hlavní stránce školy.


Návštěva vysoupení žáků ZUŠ – 27. 1. 2020
27. ledna jsme v divadle viděli neskutečné baletní vstoupení žáků ZUŠ. Vystoupení bylo o tolik zajímavější, že jsme tam poznali spoustu našich kamarádů ze školy. Klobouk dolů paní učitelce i dětem :).


Vánoční besídka – 20. 12. 2019
Každý měl vylosovaného kamaráda, kterému měl udělat radost – koupit či vyrobit malý dáreček. Tento den jsme ochutnávali cukroví našich maminek, ve školní jídelně si naplnili bříška vánočním obědem a hráli různé hry. Mezi nimi jsme si zahráli „Rande“ – každý dostal ciferník hodin. Všichni se rozešli po třídě a ke každé hodině si měli najít kamaráda. Kdo měl ciferník obsazený, sedl si a čekal na všechny. Pak se zahájilo Rande. Sešly se ty dvojice, které byly napsané na ciferníku a povídaly si na zadanou otázku – například: Co rád čteš? Při dalším: Co máš nejraději k jídlu?… Prostě 12 různých otázek. Děti samy zhodnotily, že se o spolužácích dozvěděly něco nového, co ještě netušily.


Den laskavosti – 13. 11. 2019
Třetí B se na Den laskavosti vydala do města. Den předtím jsme si připravili kartičky, na které jsme ostatním, které potkáme, popřáli krásný den. 13. 11. ráno jsme tedy vyšli a kartičky začali rozdávat. Nevěděli jsme, co nás čeká, zda je lidé přijmou či ne, ale pokaždé jsme měli radost, když se na nás usmáli. Dokonce jsme obdrželi za kartičky i dárky – bonbón, mýdlíčka i koláčky. Je vidět, že když dáváme, od ostatních pak také dostáváme. A to je to, co nás tento den měl naučit. Získali jsme 62 úsměvů a jedno odmítnutí. Naším heslem se stalo: „Máme rádi úsměvy :)“.


Projektový den – 17. listopad 1989 – lidé před a po revoluci – 25. 10. 2019
Na začátku dne jsme si vyluštili tajenku, abychom se dozvěděli, co nás tento den čeká. Seznámili jsme se s klíčovými slovy této doby, popovídali si o ní. Děti se za domácí úkol doma ptaly rodičů, kolik let jim v této době bylo, jak žili před revolucí, jaké měly hračky, věci, které pohádky či seriály rádi sledovali, jaké zpěváky rádi poslouchali… Také si některé věci z této doby přinesly, viděli jsme hlavně hračky nebo knihy a časopisy. Zazpívali jsme si Holky z naší školky… Den utekl jako voda, dokázali bychom si povídat i daleko déle. Bylo to zajímavé připomenutí výročí této události v dějinách našeho státu.
Krajské kolo turnaje Hokejbal proti drogám – 6. 5. 2019
V úterý 6. 5. bojovaly děti z 2. a 3. tříd v krajském kole turnaje HPD. V konkurenci vítězů ze Zlaté stezky, Jindřichova Hradce a Sedlice obsadily krásné 3. místo.
Jak okomentoval turnaj jeden z hráčů Vojta F.: „Já jsem hlavně rád, že jsme postoupili až sem. Nikdy jsem nikam nepostoupil!“ 🙂


Výborná reprezentace školy v turnaji hokejbal proti drogám – 12. 4. 2019
V pátek 12. dubna se výběr žáků a jedné žákyně z druhých a třetích ročníků zúčastnil sportovního turnaje Hokejbal proti drogám, pořádaným prachatickým DDM ve spolupráci s místním hokejbalovým klubem Horalů.
Ve všech utkáních si naši „vodníčci“ počínali velmi dobře, bojovali do posledních vteřin a díky tomu si nakonec vybojovali druhé místo a postup do krajského kola, které se uskuteční 6. května opět v prachatické Highlanders aréně! 🙂
O výsledky ale nešlo, hlavní byl zápal pro hru, fair-play a pohyb na čerstvém vzduchu! Takže dle našeho pokřiku: „RAZ, DVA, TŘI, VODŇANKAAA!“ 🙂
Mgr. Pavel Študlar