5. B

 

Třídní učitelka:
Mgr. Olga Hettner

Školní rok 2022/2023

Lyžařský výcvik 4. ročníku - 6. - 10. 2. 2023

Školní rok 2021/2022

Exkurze do Boubínského pralesa 13. 10. 2021
Ve středu 13. 10. jsme se navzdory počasí vypravili do Boubínského pralesa. Venkovní teplota se blížila k nule, tak jsme se rozhodli rychlou chůzí zahřát svá prokřehlá těla a dojít až k jezírku a ještě výše podél jádra pralesa po naučné stezce. Cestou jsme pozorovali stromy, jak žijí, umírají a vedle nich vyrůstají nové. Živočichy jsme bohužel žádné nezahlédli.
Na zpáteční cestě jsme chtěli navštívit infocentrum v Idině pile, ale bohužel v říjnu už mají zavřeno. O historii Boubínského pralesa a o plavení dřeva z Boubínského jezírka, jsme žákům vyprávěly na zpáteční cestě v autobuse. Ten nás stihl na oběd dovést do školy a druhý den jsme zapsali naše zážitky z exkurze do sešitů.

Michálková, Hudeck

Školní rok 2020/2021
Školní rok 2019/2020


Plavecký kurz 10 lekcí plaveckého kurzu máme za sebou. Naučili jsme se plavat, potápět, skákat do vody a někteří si svůj plavecký styl jen zdokonalili. Náramně jsme si to užili a na závěr jsme všichni získali krásné mokré vysvědčení.


ŠD bruslí s prvňáčky – 23. 11. 2019 Dne 23. 11. jsme v rámci školní družiny vyjeli s prvňáčky na zimní stadion ve Vimperku. Kde jsme si pod vedením pana trenéra Willmana mohli vyzkoušet, jak se co nejrychleji zvednout z ledu a další různé jednoduché bruslařské techniky. Žáci byli od pana trenéra pochváleni a dostali sladkou odměnu. Dětem se výlet velice líbil a nejraději by si ho co nejdříve zopakovaly. Tato akce byla financována v rámci šablon pro školní družinu.Den laskavosti v 1. A a v 1. B 13. 11. 2019 proběhl u nás ve škole Den laskavosti. Každá třída si vymyslela svůj způsob, jak být v tento den co nejlaskavější. U nás, v 1. B a v 1. A, jsme se rozhodli, že uděláme laskavost našim čtyřnohým studeným čumáčkům, kteří zůstali člověkem opuštěni a smutni. Ne, že bychom nechtěli udělat radost dvounohým studeným čumáčkům, ale usoudili jsme, že ti se o sebe postarají vesměs sami. Nasbírali jsme pro pejsky všechno možné. Konzervy, granulky, piškoty, deky, pelíšky, dobroty a další věci, které jim, dle našeho soudu, vykouzlí úsměv na tlamičce a odvezeme jim to do záchytných kotců v Prachaticích. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, že nás podpořili a poslali toho pro chlupáče opravdu hodně.Divadlo Hradec Králové „Honba za pokladem“ – 8. 10. 2019 Hned v osm hodin ráno jsme se vypravili do tělocvičny na divadelní představení. Přijeli herci z Hradce Králové s příběhem o cestě za pokladem. Dekorace s velkým korábem a ostrovem s kokosovou palmou napovídala cizokrajnou podívanou. Jeden z herců hrál kapitána lodi, druhý měl roli plavčíka. Dalšími postavami byla zvířata – papoušek Alfréd, žralok Lorenc a mořský krab. Námořníci hledali poklad kapitána Baltazara. Když se k němu dostali, brzy zjistili, že byl prokletý a udělal z nich piráty. Koncem příběhu se s pokladem rozloučili a vrátili se do rolí hodných námořníků.


Týden knihoven – 3. 10. 2019 V rámci Týdne knihoven navštívili žáci druhého ročníku besedu v Městské knihovně Prachatice na téma „Mistr datel spisovatel“. Zábavný program zahájila paní knihovnice Lucie Jiraňová. Spisovatel Zdeněk Palkoska dětem představil několik básní a písní od různých písmen abecedy. Své zhudebněné rýmovačky doprovázel vlastní hrou na kytaru. Přitom promítal texty i ilustrace známé kreslířky Zdeňky Študlarové z Vitějovic. Vybídl děti, že si k jeho písním mohou i zatančit, čehož většina ráda využila.Seznamovací výlet 1. a 9. ročníků na „Matýskovu stezku“ do Zbytin – 19. 9. 2019 Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero potoky leží obec Zbytiny, ve které se nachází známá Matýskova stezka. Tuto krásnou destinaci si pro svou společnou akci vybraly první a deváté ročníky ZŠ Prachatice Vodňanská. Hned z několika pohledů to byla velká premiéra. V minulých letech totiž nejmladší a nejstarší žáci naší „základky“ vyráželi na Libín, letos poprvé jsme zvolili cestu vlakem. To byl pro některé také nový zážitek. Ale hlavně první společná akce „nováčků“ a „mazáků“ v tomto školním roce, další by měly následovat a vyvrcholením budou společná vystoupení na akademii v závěru školního roku. Po rozebrání dvojic i větších partiček a cestě vlakem jsme na Matýskově stezce plnili úkoly, jako stavění „čertovy skalky“, sběr bylinek nebo hledání razítek a jejich otisk do pracovního listu. Deváťáci trpělivě opatrovali své „svěřence“ a v případě nouze jim poskytli i kus svého oblečení, aby „lesní skřítkové“ nezmrzli (nebylo úplně teplo). O svačinové pauze hráli hry či vyměňovali pamlsky. Při zpáteční cestě na nádraží někteří nesli „uzlíček únavy“ na zádech, načež vypadali, že by sami potřebovali „odvoz“. Všichni jsme si užili krásný den a už se těšíme, až společně podnikneme něco dalšího. Mgr. Pavel Študlar, třídní učitel 9.B