3. B

 

Třídní učitelka:
Mgr. Michaela Ludačková

Mimoškolní rozlučkový výlet za zvířátky na farmu u Zíků v Oboře u Hracholusk – 29. 6. 2023 
Předposlední den školy se žáci 2.B díky milému pozvání paní Zíkové vypravili na výlet do Obory u Hracholusk. Výlet byl organizován třídní paní učitelkou Renatou Lustigovou jako rozloučení s tak skvělou třídou milých a pracovitých žáčků. Na výletu také nemohla chybět ani moc oblíbená paní vychovatelka Pavla Matoušková.
Na farmě u Zíků si děti mohly nakrmit malá jehňátka, pohladit kravičku a svézt se pod odborným dohledem na poníkovi či trpělivé kobylce. Mohu vřele doporučit návštěvu tak úžasného místa – Hiporehabilitace Jedlový vrch, z. s. Odborná a navíc i moc milá a trpělivá péče jsou zaručeny!!!😉
….a zjistíte, že za krásnými zážitky se nemusí cestovat daleko, mnohdy stačí za humna!😊

Školní výlet Týn nad Vltavou, Temelín, Hněvkovická přehrada – 6. 6. 2023
V úterý 6. června nás čekal první školní výlet. Ráno jsme přijeli do Týna nad Vltavou, kde jsme si v místním muzeu prohlédli expozice z historie oblasti, výstavu loutek, kabelek a vltavínů. Zajímavá pro nás byla část věnovaná voroplavbě na řece Vltavě. Pak jsme se vydali k jaderné elektrárně Temelín, kde jsme si mohli pomocí brýlí na virtuální realitu projít celou elektrárnou. Pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek, zvláště když nás dron vynesl až nad chladící věže. Poslední návštěva byla na Hněvkovické přehradě, odkud se do Temelína čerpá voda k chlazení. Ke konci školního vyjedeme ještě na jeden výlet, tentokrát si projdeme Lipenskou přehradu, podíváme se k vodní elektrárně a navštívíme Bílou paní na hradě Rožmberk.

Školní rok 2021/2022