S přáteli přes hory a doly

S přáteli přes hory a doly – Bavorsko – den druhý

Druhý den našeho výletu nás opět provázelo sluníčko a dobrá nálada. Ještě před snídaní jsme se s velkým nadšením procvičili, s ještě větším nadšením nasnídali a vyrazili za dalšími zážitky. Jako první jsme navštívili stříbrný důl v německém městečku Bodenmais. K dolu vedl pořádně strmý kopec, který nám dal pěkně zabrat. Náladu nám však vylepšil místní průvodce, jenž nás oblékl do žluté helmy a modrého kabátku, a tím z nás udělal partičku “Mimoňů”(viz foto). Ve stejném městě jsme pokračovali do sklářské dílny, v němž jsme shlédli výrobu foukaného skla, a do krásného kostelíka. Poté jsme přejeli do německé Železné Rudy, kde nás pan průvodce zavedl na unikátní vlakové nádraží ležící přesně na hranici mezi Českou republikou a Německem. Odsud jsme se vrátili do české Železné Rudy. Zde jsme si opět prohlédli krásný kostelík a občerstvili se v místním obchůdku skvělými pochutinami. Následně jsme se vrátili na naší ubytovnu, pořádně se navečeřeli a zahráli si pár her s německými kamarády. Hry nás moc bavily, již bez ostychu jsme komunikovali a zažili spoustu legrace.

S přáteli přes hory a doly – Bavorsko – den třetí

Dnes přišel třeti, předposlední den, našeho výletu. Po rozcvičce a snídani jsme opět za krásného slunného počasí vyrazili vstříc novým zážitkům. Jako první nás čekala návštěva velhartického hradu. Ten jsme si nejdříve obešli a zkusili si, jak těžké to měli dříve rytíři a nosiči vody, když se “škrábali” k hradu. Poté následovala prohlídka a malá svačinka. Hned po Velharticích jsme pokračovali do Sušice, zde jsme si prošli centrum města a opět se občerstvili. S plnými bříšky jsme jeli dál, a to do Hartmanic, v nichž leží židovská synagoga, a do Dobré Vody, kde je kostelík s naprosto unikátním oltářem, jenž je celý vyrobeny ze skla. A nakonec, abychom se před večeří trochu protáhli, nám pan průvodce vymyslel hezkou procházku s překrásnými výhledy na vrcholky Šumavy. Po večeři jsme opět zasedli s německými kamarády a společně vyplnili pracovní papíry, kde jsme si zopakovali a zhodnotili zážitky celého našeho pobytu a pomyslně jsme se rozloučili písničkou, kterou jsme si zazpívali a zatancovali. Dnešek jsme si zase moc užili a uz se těšíme na zítra.

S přáteli přes hory a doly – Bavorsko – den čtvrtý

5. 4. 2019 přišel poslední den našeho výletu. Tentokrát nás ale neprobudilo sluníčko jako v předešlé dny, ale pěkně zamračená obloha. Jako by sama nechtěla, aby náš parádní výlet skončil. Hned po snídani jsme vyrazili do ……………………. Tam nás pan průvodce vzal na náměstí, řekl nám zajímavosti o městě a měli jsme možnost si zde něco koupit. Dále jsme pokračovali do Pasova, kde jsme navštívili místní radnici, katedrálu s největšími varhany na světě a podívali se po pěší zóně, na níž bylo spoustu krásných malých obchůdků. A nakonec nás čekala ta největší „pecka“ zájezdu, a to plavba lodí po Dunaji a Innu. Hned jak jsme nastoupili na loď, vykouklo na nás zase sluníčko, takže byla plavba opravdu pohádková. Po připlutí zpět na nástupiště jsme se rozloučili s německými kamarády a vrátili se domů, kde už na nás čekali rodiče. Náš zájezd byl skvělý, získali jsme nové kamarády a spoustu úžasných zážitků.